0_Македонија.ПорталОпштество

Царовска: Продолжува доделувањето на стипендиите „Борис Трајковски”, од годинава за студирање на престижниот британски Универзитет Јорк

Министерката за образование и наука Мила Царовска, претседателот на државата Стево Пендаровски и претставници од Сити Колеџ од Солун, којшто е европски кампус на британскиот Универзитет Јорк, денеска потпишаа протокол за доделување на стипендиите „Борис Трајковски”.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close