0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Царовска: Почетокот на наредната учебна година ќе зависи од епидемиолошката состојба, сигурна сум дека ќе најдеме сигурно решение

И во наредната учебна година министерката за образование и наука Мила Царовска вели дека ќе се оди со безбеден пристап, а кој и каков ќе биде не зависи само од МОН туку и од епидемиолошката слика, од ставот на Комисијата за заразни болести, Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close