0_Македонија.ПорталМКДПолитика

Царовска: Нудиме реформа која се фокусира на знаењата на децата, интеграцијата не значи намалување на часовите

Ако не направиме промени во основното образование денес, нема да фатиме чекор со светот, порача министерката Царовска во вечерашното гостување на ТВ Клан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close