0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Царовска: Ноторна лага е бришењето на македонската нација од наставните програми

Информациите за бришење на македонската нација од наставните програми сè уште е еден од обидите за манипулација, рече министерката за образование и наука Мила Царовска.

Back to top button
Close
Close