0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштество

Царовска: Наскоро ќе бидат објавени повици за подготовка на програмите за прво и четврто одделение

Наскоро ќе бидат објавени повици за подготовка на наставните програми за прво  и четврто одделение согласно со Концепцијата за основно образование, соопшти министерката Мила Царовска и ги повика експертите да аплицираат на огласите кои ќе бидат објавени и да се вклучат во, како што рече, новото, современо македонско основно образование,

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close