0_Македонија.ПорталПолитички партии

Царовска на трибина „На прав пат“ во Тетово: Веруваме во граѓаните, градиме еднаква држава, за нас секој е важен

Ние веруваме во нашите граѓани, веруваме во секој наш граѓанин, порача вечерва од граѓанската трибина „На прав пат“ во Тетово, потпретседателката на СДСМ, Мила Царовска. 

Тетово, 22 октомври 2019 – Ние веруваме во нашите граѓани, веруваме во секој наш граѓанин, порача вечерва од граѓанската трибина „На прав пат“ во Тетово, потпретседателката на СДСМ, Мила Царовска.

– Остануваме да се бориме за иднината на нашата држава, за нашите граѓани. Затоа и реализиравме серија на мерки, градиме еднаква држава којашто се грижи за секој нејзин граѓанин. Нашиот фокус се граѓаните и подобар живот за сите. Ние веруваме во секој граѓанин, веруваме во секој од вас и во оние и кои не се присутни во салава, порача потпретседателката Царовска.

https://m.facebook.com/SDSMakedonija/videos/3867821646577044/

Центар за комуникации со јавноста

___________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Таг
Back to top button
Close
Close