Некатегоризирано

Царовска на состанок со ЗЕЛС и градоначалници: Се интензивираат подготовките за образовните реформи во новата учебна година 

Министерката за образование и наука Мила Царовска, ЗЕЛС и градоначалниците денеска на онлајн состанок разговараа за тековните подготовки на локалните самоуправи и училиштата со цел успешен почеток и имплементација на сите реформи во образованието кои започнуваат во новата учебна година и треба да обезбедат поквалитетен воспитно образовен процес и за основците и за средношколците, соопшти МОН. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close