0_Македонија.ПорталОпштество

Царовска на состанок со граѓански организации: Преку интегрирани наставни програми учениците постигнуваат подобри резултати

Министерката за образование и наука Мила Царовска на онлајн состанок со граѓанските организации денеска разговараше за новата концепција за основно образование. На состанокот беше истакнато дека граѓанските организации се важен партнер на Министерството во носењето на сите реформски процеси, вклучувајќи ја и новата концепција со која ќе се постигнат темелни промени во основното образование.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close