0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderShoqëriVideo deklaratë

Carovska: Më shumë se 14 mijë nxënës kanë paraqitur maturën shtetërore

Më shumë se 14 mijë nxënës janë regjistruar në provimin e maturës shtetërore, gjë që tregon se ata duan të testohen në provimin e maturës shtetërore, tha sot në konferencë për shtyp, ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska, duke shtuar se Ministria dhe Qeveria ka detyrim ligjor për ta organizuar atë, në mënyrë që të ushtrojë të drejtën e garantuar ligjërisht të nxënësve për t'u testuar në provimin e maturës.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close