0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderShoqëriVideo deklaratë

Carovska: Matura shkollore dhe provimi profesional janë zgjidhje për ato që nuk duan maturë shtetërore

Matura shtetërore është zgjedhore dhe ata që nuk duan të testohen, e kanë mundësinë të zgjedhin maturë shkollore apo provim profesional, dhe mund të testohen pikërisht aty ku kërkojnë - dy lëndë dhe një detyrë projektuese - e përsëriti edhe sot qëndrimin ministrja e Arsimit dhe Shkencës Mila Carovska lidhur me kërkesën e Unionit të nxënësve të shkollave të mesme në konceptin e testimit në provimin përfundimtar gjegjësisht në vend katër të testohen në dy lëndë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close