0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Царовска: Истражни органи треба да утврдат како се правеле набавките на учебници

Министерката за образование и наука Мила Царовска во разговор за „360 степени“, рече дека истражни органи ќе треба да утврдат на кој начин од 2014 наваму се правеле набавките на учебниците со кои се давало екслузивитет на одредени издавачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close