0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштество

Царовска: Има страв од концепцијата, ќе продолжиме со дебати за да се расчистат дилемите

Откако ќе заврши рокот за коментари (20 јануари) за Нацрт-концепцијата по електронска пошта до МОН, ќе продолжат усните дебати со сите засегнати во процесот за да се расчистат дилемите кои намерно или ненамерно беа наметнати во јавноста. МОН и работната група што ја направи концепцијата ќе ги земе предвид конструктивните коментари и во наредниот период ќе треба заеднички да ја донесеме новата концепција и да почнеме во наредната училишна година, изјави министерката Мила Царовска по средбата со претставници на Управниот однор на Заедницата на единиците на локалната самоуправа (ЗЕЛС).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close