БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Царовска и Темелковски ќе ја посетат компанијата „Техно гума“

Вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска денеска ќе ја посети компанијата „Техно гума“ лоцирана во индустриска зона - Пинтија.

Скопје, 10 јули 2020 (МИА) – Вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска денеска ќе ја посети компанијата „Техно гума“ лоцирана во индустриска зона – Пинтија.

Царовска ќе биде придружувана од градоначалникот на општина Кисела Вода, Филип Темелковски.

Вицепремиерката досега посети неколку скопски компании кои инвестираат во технолошки развој и иновации, кои успешно се справуваат со коронаризата и кои досега немаат отпуштено вработени и покрај сериозноста на ситуацијата. мч/са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close