0_Македонија.ПорталПолитика

Царовска и Шкријељ на средба со Здружението на пензинери од Гази Баба

Вицепремиерката задолжена за економски прашања и координација со економските ресори Мила Царовска и дополнителната заменичка министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ денеска ќе имаат средба со Здружението на пензинери од Општина Гази Баба.

Скопје, 4 февруари 2020 (МИА) – Вицепремиерката задолжена за економски прашања и координација со економските ресори Мила Царовска и дополнителната заменичка министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ денеска ќе имаат средба со Здружението на пензинери од Општина Гази Баба.

на средбата, како што информираат од кабинетот на Царовска, ќе присуствуваат и претставници од Фондот за пензиско и инвалидско осигурување. дма/са/

 

Back to top button
Close
Close