0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитика

Царовска и Шкријељ ќе го посетат „O2 MR Coffee Bar“

Вицепремиерот за економски прашања и координација со економските ресори Мила Царовска и дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика Санела Шкријељ денеска ќе реализираат работна посета на „O2 MR Coffee Bar“. 

Скопје, 9 јули 2020 (МИА) – Вицепремиерот за економски прашања и координација со економските ресори Мила Царовска и дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика Санела Шкријељ денеска ќе реализираат работна посета на „O2 MR Coffee Bar“.

Се работи за прв бар каде се служи на толковен јазик, отворен со поддршка од Оперативниот план за активни програми мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот. мд/са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close