0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Царовска и Деспотовски во посета на компанијата „Индустри сервис“

Вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска денеска ќе го посети производствениот објект на компанијата „Индустри сервис“ во Скопје.

Скопје, 2 јули 2020 (МИА) – Вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска денеска ќе го посети производствениот објект на компанијата „Индустри сервис“ во Скопје.

Царовска ќе биде придружувана од директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски.

По посетата се предвидени изјави за медиумите. мч/нд/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close