0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаПолитика

Царовска и Апостолска во посета на компанијата „Раде Кончар“

Вицепремиерката за економски прашања и координација со економските ресори Мила Царовска и министерката за странски инвестиции Зорица Апостолска денеска ќе ја посетат фабриката „Раде Кончар“ контрактори и релеи.

Скопје, 5 февуари 2020 (МИА) – Вицепремиерката за економски прашања и координација со економските ресори Мила Царовска и министерката за странски инвестиции Зорица Апостолска денеска ќе ја посетат фабриката „Раде Кончар“ контрактори и релеи.

За време на посетата, Царовска и Апостолска ќе остварат средба со менаџментот и ќе ги посетат производствените простории на компанијата. бак/са/

Back to top button
Close
Close