0_Македонија.ПорталВидео изјаваДописници МКДОпштество

Царовска: Голем интерес за запишување на средношколците во дуалните паралелки во Кочани

Голем е интересот и кај идните средношколци, но и кај компаниите за новите струки за дуално образование, што во рамки на кампањата „Учи паметно, работи стручно“, од наредната учебна година ќе бидат отворени во средните училишта во Кочани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close