0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Царовска: Голем број фирми отворени со грант во 2018 опстојуваат и покажуваат одржливост на пазарот

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска во Тетово посети три бизниси кои од 2018 година користат мерки од Оперативниот план за зголемување на вработеноста.

Back to top button
Close
Close