0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderShoqëriVideo deklaratë

Carovska: Ekziston frika nga koncepti, do të vazhdojmë me debat që të zbardhen dilemat

- Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska dhe anëtarët e grupit punues sot mbajtën takim pune me përfaqësuesit e Këshillit Drejtues të BNJVL, në kuadër të procesit të gjerë konsultativ për procesin e konceptit të propozuar për reformat në arsimin fillor. Kryetari i BNJVL Petre Shilegov dhe kryetarët e komunave të cilët janë pjesë të Këshilli Drejtues i dhanë mbështetje të plotë proceseve reformuese dhe njoftuan se pushtetet lokale do të jenë një nga partnerët kyç në realizimin e reformave.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close