БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Царовска, Димковски и Бабовски во посета на компанијата „Којаконеја“

Вицепремиерот за економски прашања и координација со економските ресори Мила Царовска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски и директорот на Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој Николче Бабовски денеска ќе ја посетат компанијата „Којаконеја“ (Coyaconeya), корисник на средства од ИПАРД Програмата.

Скопје, 24 јуни 2020 (МИА) – Вицепремиерот за економски прашања и координација со економските ресори Мила Царовска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски и директорот на Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој Николче Бабовски денеска ќе ја посетат компанијата „Којаконеја“ (Coyaconeya), корисник на средства од ИПАРД Програмата.

Компанијата „Којаконеја“ (Coyaconeya) се наоѓа во индустриската зона „Визбегово“. мд/са/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close