0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерВидео изјаваМакедонија.СлајдерОпштество

Царовска: Бојкотот нема да користи никому, апелирам до родителите и партиите да го следат интересот на децата

Наставниците се задоволни од новата програма за прво и четврто одделение и се подготвени да ја спроведат. Затоа апелирам до родителите, но и до одредени политички партии да ги тргнат настрана своите тесни лични интереси и во моментов да го следат интересот на децата, изјави министерката за образование и наука Мила Царовска.

Back to top button
Close
Close