Дописници МКДОпштински вести

ЦЈЗ-Куманово од 19 заболени, 17 се од општина Липково

Од вкупно евидентираните 19 заболени во Центарот за јавно здравје Куманово за изминативе 24 часа, 17 се од општина Липково, а два случаи се во Куманово, информираше директорот на јавната здравствена установа, д-р Ариф Љатифи.

Куманово, 4 јуни 2020 (МИА) – Од вкупно евидентираните 19 заболени во Центарот за јавно здравје Куманово за изминативе 24 часа, 17 се од општина Липково, а два случаи се во Куманово, информираше директорот на јавната здравствена установа, д-р Ариф Љатифи.

-Изминативе два дена извршени се 150 тестирања во општина Липково. И денеска мобилните екипи продолжуваат со земање брисови, работа на епидемиолошки анкети-изјави Љатифи.

Заболените во Липково во последниве 24 часа потекнуваат од веќе познати кластери. ам/ир

Таг
Back to top button
Close
Close