BiznesBiznes.PortalEkonomi

Bytyqi: Themelimi i Odës ekonomike ndërmjet Zvicrës dhe Maqedonisë së Veriut hap mundësi të reja për bashkëpunim ekonomik

Zëvendëskryeministri i Qeverisë, përgjegjës për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet, Fatmir Bytyqi, i cili është në një vizitë disaditore në Cyrih, Konfederata Zvicerane, gjatë vizitës së tij zyrtare u takua me përfaqësues të jetës politike dhe ekonomike në këtë vend me ç ‘rast u bisedua për themelimin e një ode të përbashkët ekonomike, dhe njëherit shumë kompanive zvicerane iu prezantuan mundësitë dhe favoret për investime në vendin tonë.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close