0_Maqedoni.PortalBiznesBiznes.PortalEkonomi

Bytyqi: Sllovenia tradicionalisht është partnere e mirë ekonomike, presim këmbim të shtuar tregtar në periudhën pas kovidit

Sllovenia, e cila për nga sipërfaqja dhe numri i banorëve është e ngjashme me Maqedoninë e Veriut, paraqet shembull të shkëlqyeshëm të vendit i cili zbaton strategji të planifikimit afatgjatë dhe zbaton politika për zhvillim të barabartë rajonal. Presim këmbim të shtuar tregtar në periudhën pas kovidit, porositi zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi, në takimin e sotëm në Shkup me ambasadorin e sapoemëruar slloven, Millan Predan, me të cilin biseduan për masat për përballje me krizën ekonomike të shkaktuar nga koronavirusi, bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve dhe integrimet evropiane të vendit tonë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close