0_Maqedoni.PortalBiznesBiznes.PortalEkonomi

Bytyqi: Do ta hapim taksën doganore me qëllim të harmonizimit të tij me tarifat e BE-së

Shkallët doganore  duhet të durojnë ndryshime dhe me pakon e katërt të masave do ta hapim tërësisht taksën doganore  me qëllim të harmonizimit të tij me tarifat e Bashkimit Evropian, deklaroi sot zëvendëskryeministri  për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomik dhe investime Fatmir Bytyqi.

Back to top button
Close
Close