0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Бутан за седум дена го вакцинира возрасното население

Во рок од само една недела беше надминат светскиот рекорд со вакцинирање на 85 отсто од возрасната популација во Бутан. Само две земји, Израел и Сејшелите, вакцинираа малку поголем број луѓе, но им требаше подолго време.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close