0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderБалканДописници СветПолитика

Бушати: Лидерите на ЕУ како да заборавија на одлуката за Западен Балкан од Солунскиот самит

Носењето билатерални прашања во процесот на пристапување кон ЕУ сериозно го доведува под знак прашалник кредибилитетот на процесот на проширување за целиот регион, вели поранешниот министер за надворешни работи на Албанија, Дитмир Бушати во интервју за Независната балканска новинска агенција (ИБНА).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close