0_Спорт.ПорталТенис

Бушар: Кога ќе заврши сè, безидејноста ќе престане да биде социјално прифатлива

Поранешната петта тенисерка на светот Ежени Бушар даде коментар за можните последици од пандемијата на коронавирус и самоизолацијата предизвикана од неа.

Лондон, 30 март 2020 (МИА) – Поранешната петта тенисерка на светот Ежени Бушар даде коментар за можните последици од пандемијата на коронавирус и самоизолацијата предизвикана од неа.

– Кога ќе заврши сето ова, безидејноста ќе престане да биде општествено прифатлива, напиша Канаѓанката.

Претходно атрактивната тенисерка на социјалните мрежи напиша дека карантинот со дечко би бил позабавен. Ова предизвика многу реакции, посебно кај припадниците на посилниот пол. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close