Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бурунди е втората држава во Африка што не ги сака вакцините

Бурунди е втората африканска земја која соопшти дека не и требаат вакцини против Ковид-19, во момент кога дозите вакцини конечно почнаа да пристигнуваат на континентот во кој се регистрираат голем број смртни случаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close