СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бурата Ета усмрти околу 100 луѓе во Централна Америка

Околу сто луѓе загинаа откако бурата Ета ја погоди Централна Америка. Голем број од жртвите биле затрупани во своите домови поради лизгање на земјиштето

Back to top button
Close
Close