БалканБалкан.Портал

Бура на Јадранот, 25.000 молњи

Делови од Јадранот вчера попладне беа погодени од силно невреме, а на островот Хвар се случи појава на метеоролошко цунами, пишуваат хрватските медиуми.

Back to top button
Close
Close