СветСвет.Портал

Бунтовници од Централноафриканската Република уништија гласачки кутии по изборите

Вооружени бунтовници по вчерашните избори во Централноафриканската Република упаднаа на избирачки места и уништија кутии со гласачки ливчиња, соопшти локален официјален претставник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close