Фудбал

Бундеслигата одложи три натпревари на Херта поради коронавирус

Германската фудбалска лига (DFL) објави денеска дека се одложени трите претстојни бундеслигашки натпревари на берлинска Херта поради четири позитивни случаи на коронавирус меѓу играчите и клупските претставници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close