0_Sport,PortalFutboll

Bundesliga planifikon ta fillojë sezonin më 18 shtator

Kampionati i ri i futbollit në Gjermani parashihet të fillojë më 18 shtator.

Berlin, 7 gusht 2020 (MIA) – Kampionati i ri i futbollit në Gjermani parashihet të fillojë më 18 shtator.

Bundesliga në ueb faqen e saj e prezantoi e propozim kalendarin për sezonin e ardhshëm.

Si dhe zakonisht, sezoni planifikohet të fillojë me ndeshje, ku luan kampioni gjerman Bajerni i Mynihut. Rivali i tij do të jetë Shalke 04.

Nëse bavarezët arrijnë në finale të Ligës së kampionëve, klubi ndeshjen e tij të parë në sezon do ta luajë, jo të rpemten në ditën e parë të kampionatit, por të hënën. Atëherë ndeshje e parë do të jetë mes Borusia Dortmundit dhe Borusia Menhegladbahut. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close