0_Спорт.ПорталКошарка

Букмејкерите започнаа да го сметаат Леброн за главен кандидат за МВП

Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс е на врвот на листата кандидати за МВП оваа сезона кај повеќето обложувалници.

Њујорк, 27 јануари 2021 (МИА) – Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс е на врвот на листата кандидати за МВП оваа сезона кај повеќето обложувалници.

Според „ESPN.com“ Џејмс во моментов е главен фаворит со коефициент 4:1 откако на средбата со Кливленд постигна 46 поени и го предводеше својот тим до победата.

Џејмс ја започна НБА сезоната како шести најдобар кандидат за МВП. Неговите коефициенти беа оценети со 14:1. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close