Svet.SlajderБалканДописници Свет

Бугарското здружение на хотели и ресторани ја повика Владата да не се конфронтира со Русија

Бугарија да ја искористи ситуацијата со откажаните летови на руски туристи кон Турција поради зголемувањето на бројот на болни од Ковид-19 и брзо да им издаде визи на руските гости, побара најголемото здружение на хотели и ресторани во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close