Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарското Специјално обвинителство го повика политичарот Николај Малинов за предметот со шпионажа во корист на Русија

Малинов, пак, за софискиот весник „24 часа“ потврди дека бил повикан да се запознае со обвинението, изјавувајќи дека целта на повикот е предизборна, бидејќи тој ќе учествува на парламентарните избори, закажани за 4 април, со својата нова партија „Преродба на татковината“ , поради што тој се откажа од претседателството со русофилското движење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close