БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарско обвинителство: Предлогот за разрешување на Гешен е политички пиар

Јавното обвинителство на Бугарија соопшти дека не е изненадено што привремениот министер за правда Јанаки Стоилов, исполнувајќи ја волјата на привремениот министер за внатрешни работи на Бугарија, Бојко Рашков, достави предлог до Врховниот судски совет за ослободување на главниот обвинител на Бугарија, Иван Гешев, изјави портпаролот на главниот обвинител Сијка Милева.

Back to top button
Close
Close