0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталНекатегоризираноОпштествоПолитика

Бугарските медиуми информираат за потпишувањето на договорот помеѓу МИА и БТА во Рим

Сите бугарски електронски медиуми известуваат за заедничката посета на престедателите на Северна Македонија Стево Пендаровски и на Бугарија Румен Радев на Рим. Тие обрнуваат внимание на очекувањата од нивната посета на Ватикан и на Италија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close