БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Бугарските издавачи бараат ДДВ-то од девет отсто да се задржи и по 2021 година

Пролетниот базар на книгата пред Националниот дворец на културата во Софија почна под мотото „Девет отсто ДДВ за пообразована и почитувана нација“. На овој начин, бугарските писатели, издавачи и читатели ја изразија желбата на оваа културна заедница за трајно намалување на ДДВ-то на девет отсто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close