0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарскиот претседател во уставниот рок ќе го свика новоизбраниот парламент

Во врска со повикот на бугарскиот премиер Бојко Борисов да се свика Големо национално собрание и да се промени бугарскиот Устав, прес-службата на шефот на државата за Бугарското национално радио потсети (БНР) дека ставот на претседателот Радев е дека промените во Уставот не треба да станат залог за нечиј политички опстанок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close