БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарскиот претседател во работна посета на Грција

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска е во работна посета на Грција, а ќе се сретне со грчката претседателка Катерина Сакеларопулу и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис , јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close