БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарскиот претседател свика нови консултации за претседател на ЦИК

Бугарскиот претседател Румен Радев за утре свика дополнителни консултации со парламентарните партии и коалициите за номинирање претседател на ЦИК, соопшти прес-службата на шефот на државата.

Back to top button
Close
Close