0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Бугарскиот претседател стави вето врз измените на Изборниот законик

Сите измени во Изборниот законик имаат јасна цел да гарантираат официјална победа на владејачката партија на претстојните избори, нанесувајќи уште еден удар врз правната структура на нашата земја. Тие отстапуваат од јасните законски одредби и создаваат предуслови за сомнежи во правичноста на изборите и за нивно оспорување, рече попладнево претседателот Радев во обраќањето до нацијата.

Back to top button
Close
Close