Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарскиот претседател Радев се сретна со претседателот на Воениот комитет на ЕУ, генералот Грацијано

Како што јави дописникот на МИА од Софија, двајцата во зградата на претседателството разговарале за модернизацијата и развојот на одбранбениот капацитет на бугарските вооружени сили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close