Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Бугарскиот претседател најави за в понеделник консултации со политички партиии за состав на влада

- Постигнувањето на владејачкото мнозинство, колку и да е потребно, не треба да биде математичка сума на гласови, бидејќи непринципиелна коалиција може само да ја продлабочи кризата...Ја знаете максимата дека кога сите се на власт, луѓето се во опозиција, додаде тој.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close