БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарскиот парламент не ја прифати одлуката за набавка на руската вакцина

Членовите на 45-тиот Парламент на Бугарија, за време на нивната последна седница, ја отфрлија предлог-одлуката за снабдување на руската вакцина против коронавирус „Спутник В“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close