Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарскиот Парламент го одби предлогот на БСП – нема да се купуваат руски вакцини против Ковид -19

Националното собрание, место тоа, и нареди на бугарската Влада „да ги преземе сите неопходни активности за одржување навремени консултации со Европската комисија, со цел да се истражи можноста за купување вакцини во врска со пандемијата, што добиле овластувања во земјите што не се членки на ЕУ или во Европскиот економски простор“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close