Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарскиот европратеник Илхан Ќучук е избран за претседател на европските либерали

Европратеникот Илхан Ќучук и постојан известувач на ЕП за Северна Македонија, е избран за претседател на партијата АЛДЕ на европските либерали. Ова се случи на 41-от партиски конгрес, што се одржува на 11-12 јуни, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close